تبلیغات

سایت خدماتی رز تولز - کد مترجم گوگل

عکس،اس ام اس،اخبار - تاسف خاتمی از محرومیت مردم از شنیدن ربنای شجریان/ مسیر تاریخ به سمت غلبه حق بر باطل است
نظر سنجی
    چقدر از وبلاگ خودتون راضی هستین؟

برچسب
پشتیبانی
Powered By
Rozblog.Com


تبلیغات
رئیس جمهور پیشین، در آخرین نشست ماهانه بنیاد باران، از اینکه مردم از شنیدن صدای ربنای شجریان محروم شده‌اند ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرآنلاین، سیدمحمد خاتمی در این نشست با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: یکی از آثار گرسنگی در ماه رمضان نورانی شدن دل انسان و آمادگی یافتن برای پذیرش انوار لطف و فیض الهی می شود.  شعر پرمعنای مولانا که سالها با صدای دلنشین استاد بزرگوار محمد رضا شجریان در آستانه اذان مغرب پخش می شد و مدتی است مردم شریف ایران از شنیدن آن محروم شده اند، هم در این رابطه بود.

گزیده سخنان وی از این قرار است:

با وجود اجتهاد در اسلام که بخصوص تشیع به آن پای بند است همواره شریعت می تواند پویا و نوشونده باشد، نه اینکه احکام الهی دگرگون شوند، بلکه به مقتضای موضوعات و شرایط زمان و مکان احکام جدیدی صادر می شود

* هدف از آفرینش عبادت است و هدف عبادت کمال است و کمال آدمی در قرب حضرت حق است. این چکیده ای است که می توان از تعلیمات ادیان الهی به دست آورد. بزرگ ترین و مهم ترین راه تقرب به خدا و بریدن از زمین و خواهش های نفسانی، تقوی است.

* مسیر تاریخ غلبه حق بر باطل و از پای درآمدن باطل است. انسان آگاه و با اراده می تواند در مسیر اراده خداوند قرار بگیرد و جبر تاریخ او را بی اختیار به این سو و آن سو نکشاند،‌ بلکه او باشد که بر تاریخ حاکم می شود و مسیری که خداوند برای تاریخ معین کرده است را آسان تر و با مؤونه کمتر طی کندطبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها:رئیس جمهور، خاتمی، خبرآنلاین، عبادت، خداوند، سیاسی، اخبار، اخبار سیاسی، اخبار گوناگون،
دنبالک ها:منبع،
ارسال توسط mohamadreza asghari | تاریخ : دوشنبه 24 مرداد 1390 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر